Jeni duke parë:   

500X

UDHËTONI SIGURTË

Slide 1
TRAFFIC SIGN RECOGNITION – Njohja e shenjave të komunikacionit

Fiat 500X zbulon dhe njeh shenjat e trafikut dhe i shfaq ato në ekranin TFT të panelit të instrumenteve. Kështu që ju mund të shijoni udhëtimet tuaja pa shqetësime. 

Silde 2
SPEED ADVISOR – Rekomandim për shpejtësi

Ky sistem ju lejon të kufizoni shpejtësinë maksimale me vetëm një klikim, duke e përshtatur atë në kufirin e lexuar nga - Traffic Sign Recognition. 

Silde 3
ELECTRIC PARKING BRAKE – Frena elektrike e parkimit

Mjafton të shtypni një buton për të aktivizuar ose çaktivizuar frenin e parkimit në 500X tuaj: një zgjidhje e thjeshtë, në majë të gishtave. 

Slide 4
LANE ASSIST – Ndihmë për mirëmbajtjen e makinës në via të rrugës

Ky sistem ju paralajmëron nëse ka një pamje të padëshiruar nga rruga, d.m.th. pa pulsin e ndezur. Ndihma në korsi do t'ju paralajmërojë drejtpërdrejt në panelin e kontrollit dhe do të veprojë në timon për t'ju sjellë përsëri në korsi. 

Slide 5
CRUISE CONTROL AND SPEED LIMITER – Tempomat dhe kufizuesi i shpejtësisë

Me Cruise Control, ju përcaktoni shpejtësinë e lëvizjes: 500X do t'ju ndihmojë ta mbani atë gjatë gjithë kohës që sistemi është i ndezur. Siguria e udhëtimit është e rëndësishme, por po ashtu është edhe të qenit i qetë.  

previous arrow
next arrow

PAKOT

Hidhini një sy dhe zgjidhni pakon që i përshtatet më së miri nevojave tuaja! Secila prej tyre është projektuar posaçërisht për ta bërë Fiat 500X SUV tuaj të ri edhe më unik! 

 


PAKOJA  STYLE

Nëse ju pëlqen stili, kjo paketë është perfekte për ju. Zbuloni se si mund të kompletoni pamjen e Fiat 500X tuaj

17’’ Rrota Alumini
LED dritat e para të ditës   
LED dritat e pasme
LED dritat e mjegullës
Xhamat e errësuar
Dritë nën derë


PAKOJA  TECH

Nëse e doni teknologjinë, merrni parasysh këtë pako. Inovacioni i plotë që kërkoni, në një SUV të vetëm kompakt ekskluzivisht për ju.

NAVI 
Dritat e gjata automatike
ACC (Adaptive Cruise Control – Tempomat)
Blind spot detection – Detektimi i këndit të verber
Pasqyra me palosje elektrike
Sensori i dritës dhe shiut
Forward collision warning – Paralajmërim për përplasje Passive entry + keyless go -Hapja e derës dhe ndezja e motorit pa përdorur çelës


PAKOJA COMFORT

Kur shihni pakone përsosur për ju dhe mendoni: kjo është ajo! Ne kemi zgjedhur të gjitha përmbajtjet që do t’ju ofrojnë një udhëtim të rehatshëm dhe një stil të paharrueshëm të SUV-it tuaj kompakt..  

Kamera e pasme
Mbështetësja e tretë e kokës në ulëset e pasme
Ulësja e shoferit me rregullim të mesit
Pasqyrë e brendshme elektrokrome
Klimë automatike
Mbështetësja e përparme e krahut
Porta e pasme USB
3.5’’ TFT ekran me ngjyra në panelin e instrumenteve  Senzorë parkimi para dhe pas

FAMILJA ËSHTË FRYMËZIMI JONË

(RED) dhe Fiat: një bashkëpunim unik i krijuar për të përballuar urgjencat shëndetësore si pandemitë, ku blerja e një makine nga familja (New 500X)RED, e bën këtë seri më etiken dhe më të veçantën. (RED) është një organizatë që mbështet veprimet emergjente gjatë ngjarjeve globale shëndetësore, të tilla si SIDA dhe COVID: sa herë që blihet një produkt (RED), aktivizohet një donacion për fondin global për të mbështetur një sërë shërbimesh si parandalimi, trajtimi. , këshillim, testim, edukim dhe ndihmë për komunitetet që kanë më shumë nevojë. Kjo është arsyeja pse ne iu bashkuam kësaj lëvizjeje me krenari dhe krijuam familjen (Fiat)RED: në mënyrë që çdo blerës të ndihet pjesë e këtij gjesti të veçantë*.

Fiat, Jeep dhe RAM janë zotuar, nëpërmjet dhe nëpërmjet partneritetit të tyre me (RED), të dhurojnë një minimum prej 4 milionë dollarësh për Fondin Global midis 2021 dhe 2023 për të ndihmuar në luftimin e urgjencave shëndetësore si COVID-19 dhe AIDS. Çdo automjet (FIAT) RED është një produkt (RED) dhe është pjesë e këtij angazhimi.

PËR NJË EKSPERIENCE UNIKE DHE ARGËTIM

 

INFORMIM DHE ARGËTIM

SUV kompakt Fiat 500X ofron lidhje të përsosur në udhëtimet tuaja, falë radios Uconnect™ 7” me Navigacion, DAB, lidhjen me Apple CarPlay dhe integrimin Android Auto™. 


APPLE CARPLAY™

Falë mbështetjes së Apple CarPlay, mund ta lidhni me lehtësi iPhone tuaj me ekranin Uconnect™ 7″ HD dhe të merrni udhëzime, të bëni ose t’i përgjigjeni një telefonate, të dërgoni ose të merrni një mesazh dhe të dëgjoni Apple Music, libra audio ose podcast, duke u përqendruar njëkohësisht në drejtimin e automjetit dhe rrugën përpara.

 

CarPlay, iPhone dhe Siri janë marka tregtare regjistruara Apple inc. Klikoni këtu për parë pajisjet e përputhshme

https://www.apple.com/ios/carplay/


ANDROID AUTO™

500X ofron lidhjen me Android Auto. Lidhni telefonin inteligjent dhe menaxhoni hartat, muzikën, kontaktet dhe më shumë, plotësisht të sigurt dhe pa rrezik. Ndërfaqja e përdoruesit shfaq aplikacionet tuaja Uconnect™ me një ekran HD 7″, ku faqet janë të lehta për t’u lexuar.

Google, Google Play dhe Android Auto™ janë marka tregtare të regjistruara të Google LLC.Klikoni këtu për të parë pajisjet e përputhshme.

https://www.android.com/intl/en_nz/auto/

PERFORMANCA EDHE MË E QËNDRUESHME E 500

Makina më ikonike ndonjëherë bëhet një makinë hibride e qytetit: Fiat 500 dhe 500C ofrojnë të gjitha avantazhet e teknologjisë hibride. Zbuloni ato!

BENZINË
1.0 | 120 КС

HYBRID
1.5 130 DCT

DIESEL
1.3 | 95 КС

DIMENSIONET

GJERËSIA (pasqyra të mbyllura): 1796 mm
GJERËSIA (pasqyra të hapura) : 2025 mm

GJATËSIA : 4264 mm

LARTËSIA : 1595 mm 

BAGAZHI: 350 dm³

DIZAJNI IKONIK FIAT 500