Fiat Topolino i ri: lëvizshmëri urbane elektrizuese me një shije unike të Dolce Vita

  • Fiat Topolino i ri: mënyra më e lehtë për të pasuruar lëvizshmërinë urbane me Dolce Vita, gëzim dhe ngjyra.
  • Topolino i Ri ka të gjitha bazat për lirinë e qëndrueshme në qytet: zvogëlimin e gjurmës së karbonit, zvogëlimin e gjurmës së hapësirës, zvogëlimin e gjurmës së zërit. Një automjet i ri për të shijuar lëvizshmërinë elektrike për të gjithë, për familjet dhe madje edhe më të rinjtë: mund ta drejtoni atë nga mosha 14 vjeç – në varësi të tregut.
  • Linja përbëhet nga dy trupa: Topolino “e mbyllur” dhe Topolino Dolcevita “e hapur”, me një ngjyrë, dizajn me një rrotë, një brendshme, plus opsione emocionuese personalizimi.
Bukuria bëhet e aksesueshme dhe e lehtë: ofrohet me një tarifë mujore të përballueshme dhe vetëm 3 klikime për ta blerë, përvoja më e thjeshtë dixhitale e klientit ndonjëherë. FIAT vazhdon misionin e tij për të zhvilluar lëvizshmëri të qëndrueshme për qytetet dhe për t’i kthyer ato në kënde lojërash relaksuese ku drejtimi i makinës bëhet një përvojë e lehtë dhe e qëndrueshme e aksesueshme për të gjithë. Një objektiv i tillë bëhet realitet falë Fiat Topolino-s së re, një makinë e re elektrike e gëzueshme dhe e lezetshme për të gjithë, për familjet dhe madje edhe për më të vegjlit, pasi mosha minimale për ta drejtuar – në varësi të tregut – është 14 vjeç. Një automjet eklektik që përshtatet në çdo moment dhe në çdo vend, duke ofruar shumë mënyra përdorimi. Topolino është një zgjidhje ideale për lëvizjen urbane dhe me rreze të shkurtër, e aftë për të hyrë kudo falë natyrës së saj elektrike. Një homazh për historinë e markës dhe aftësinë e saj për të inovuar me pëlqyeshmëri dhe qetësi, ajo mishëron në mënyrë të përkryer stilin e New Dolce Vita dhe bukurinë e pastër italiane.. Me aksesorë vërtet unik – të tillë si dushi i vogël, i cili e bën atë thelbësor plazhin e përsosur -, një dizajn të freskët dhe aftësinë për ta drejtuar atë nga mosha 14 vjeç e lart, Fiat Topolino i Ri përfshin gjithashtu një audiencë të re të synuar. Përveç kësaj, ai mishëron në mënyrë të përkryer angazhimin e FIAT-it për qëndrueshmërinë: falë natyrës së tij elektrike, ai siguron gjurmë të reduktuara të karbonit dhe gjurmë të reduktuara të zërit, duke respektuar qëndrueshmërinë e qendrave urbane. Madhësia e tij jashtëzakonisht e vogël nuk ndikon në trafik, përkundrazi, e bën Topolino pajisjen perfekte të lëvizshmërisë urbane. Topolino, në mënyrën FIAT Misioni i FIAT është të vazhdojë të ofrojë objekte revolucionare të lëvizshmërisë urbane, por, në skenarin e sotëm, me një kthesë, një rrëfim të ndryshëm, më të freskët: me Topolino, Marka kontribuon në mënyrë të rëndësishme në lëvizshmërinë e qëndrueshme urbane, duke bërë një hap të rëndësishëm drejt një komplete të gëzueshme. elektrifikimin. Fiat Topolino do t’i bëjë të rinjtë të dashurohen sërish me “makinën”, duke magjepsur Gen Z, një audiencë e re që i kushton vëmendje të madhe temave të qëndrueshmërisë me një ndjeshmëri dhe dëshirë të lartë për një zgjidhje ekologjike, personale, miqësore të drejtimit dhe transportit. Topolino përfaqëson gjithashtu ëndrrën me katër rrota të entuziastëve të Rivierës, duke qenë mjeti i përsosur për të përjetuar verën italiane në rrugët e ngushta të bregdetit të bukur italian. Një dualitet i jashtëzakonshëm: ideal për fshatrat e vegjël buzë detit dhe qendrën kaotike të qytetit. Bukuria dhe liria italiane  në thjeshtësinë e saj Fiat Topolino është motra e vogël e viteve 500, ka marrë emrin dhe dizajnin e saj nga 500 origjinale, e quajtur me dashuri “Topolino” për shkak të madhësisë së vogël, duke zgjeruar familjen dhe duke konsoliduar lidershipin në lëvizshmërinë e qëndrueshme urbane. Stili i tij, si ai i paraardhësit të tij, drejtohet nga një thjeshtësi e fuqishme, një dizajn që rrotullohet rreth ‘më pak është më shumë’ dhe që shëron thjeshtësinë si shoqëruesi më i mirë i bukurisë së saj. Liria është fjala kyçe: ndajeni me të dashurit tuaj, drejtojeni kudo dhe në çdo kusht moti dhe më pas parkojeni ku të doni. Krahasuar me një skuter, ai përfaqëson një gamë të pafund mundësish. Mund të drejtohet pavarësisht kushteve të pafavorshme të motit, është më i sigurt në ndërtimin e tij dhe ju lejon të ndani udhëtimet tuaja me miqtë ose familjen. Linja përbëhet nga dy trupa të ndryshëm, një i mbyllur dhe tjetri i hapur, të dyja të qëndrueshme në karakteristikat e tyre strukturore: një ngjyrë, Verde Vita, një dizajn rrote dhe një qasje estetike për brendësinë. Falë përmasave të tij jashtëzakonisht të vogla në krahasim me një makinë normale (gjatësia 2,53 metra), lehtësia e përdorimit dhe shpejtësia maksimale e sigurt prej 45 km/h, Topolino rindez dëshirën për të udhëtuar në rrugë pa stres. Të gjithanshëm, të dy modelet kanë aftësi të shkëlqyera elektrike për shkak të një baterie 5,4 kWh që ofron deri në 75 km distancë dhe më pak se katër orë kohë për një karikim të plotë. Më shumë se sa ju nevojitet për ditët tuaja buzë detit apo nxitimin e përditshëm në qendrat e qyteteve. Dimension i vogël, me një banueshmëri mbresëlënëse hapësinore, falë dy ulëseve të shtrembëruara, sipërfaqes së gjerë xhami që zgjeron ndjeshëm perceptimin e hapësirës në tërësinë e saj, por veçanërisht falë hapësirave strategjike të magazinimit, si ajo midis shoferit dhe pasagjerit ku mund të vendoset valixhe, për gjithsej 63 litra hapësirë ruajtëse të   brendshme. Personalizimi Dolce Vita Personalizimi delikat mund t’i bëhet Fiat Topolino-s për të theksuar edhe më shumë karakterin e tij veror, riviera: në fakt do të jetë e mundur të shtohet një dush super i freskët dhe ekskluziv i krijuar për ato ditë të kaluara në plazh përgjatë bregdetit italian. Versioni i mbyllur mund të personalizohet me ngjitëse me efekt druri në dyer, ndërsa në versionin e hapur ngjitësit – me vija si tendë verore – mund të shtohen në çati duke dhënë një prekje shtesë të Dolce Vita-s. Të dy versionet janë të pajisura me karrocën e pasme, kutinë Dolcevita, e cila është një brez elegant dhe funksional prej pëlhure, brenda së cilës mund të ruhen sendet personale, dhe pasqyra me efekt kromi të cilësisë së mirë. Ajo që i dallon është shtimi i Dolcevita Door Sills dhe Door Rope në versionin e hapur, dhe Roof Sunblind në atë të mbyllur. Për më tepër, aksesorët opsionalë mund të gjenden në faqen e internetit të aksesorëve të Fiat ose në shitësit e FIAT për të kënaqur të gjitha nevojat e klientëve. Këtu do të jenë në dispozicion pesë artikuj të ndryshëm, të cilët janë krejtësisht në përputhje me stilin Topolino: një çantë e gjerë rafti, një tifoz USB, një altoparlant Bluetooth, një shishe me ujë termal për pije të nxehta dhe të ftohta dhe dy mbulesa sediljesh që shndërrohen në peshqir plazhi të rehatshëm dhe të butë kur kërkohet. Të gjitha, padyshim, të realizuara në Verde Vita. Një udhëtim i thjeshtë dhe i gëzuar dixhital i klientit me vetëm 3 klikime Për të ofruar një eksperiencë edhe më të drejtë dhe intuitive ndaj klientit, procesi i blerjes së Fiat Topolino-s së re është tepër i thjeshtë: vetëm 1 model, 3 klikime për të konfiguruar dhe blerë automjetin dhe përvoja më e lehtë e blerjeve që i lejon klientët të gjurmojnë dhe ndjekin porosinë e tyre. Në lançimin e Topolino më 4 korrik, një iniciativë e veçantë “Bëhu i pari” do të jetë e disponueshme në Itali dhe Francë në faqen e internetit të FIAT, për ata që duan të jenë të parët që ngasin katërçikletën e tyre të re elektrike. Topolino do të arrijë i pari në Itali deri në fund të vitit. Topolino i ri është plotësisht në përputhje me misionin e FIAT për të qenë një lider në lëvizshmërinë e qëndrueshme urbane dhe i aksesueshëm për të gjithë. Në fakt, ajo mund të blihet me një tarifë mujore në përputhje me nevojat dhe mundësitë e audiencës së saj të synuar. Një shumë mujore e përballueshme e konceptuar për të promovuar stilet e jetesës elektrike të qytetit dhe zakonisht shpenzohet për një abonim për një televizor pay-per-view ose atë që do të paguani si tarifë mujore për publikun transports.   Turin, Korrik 4th, 2023