Jeni duke parë:   

Hatchback

Hatchback

 

Karavan

SISTEMET E SIGURISË PËR EDHE MË SHUMË KËNAQËSI GJATË NGASJES

Fiat Tipo Hatchback i ri dhe Karavan kanë sisteme ndihmëse për drejtimin ADAS që ndihmojnë ta bëjnë drejtimin të sigurt dhe të këndshëm në çdo moment. 

Slide 1
ADAPTIVE CRUISE CONTROL – Tempomat adaptiv

Adaptive Cruise Control i Tipo është një sistem kontrolli që përdor radarin përpara për të mbajtur një distancë të sigurt nga automjeti përpara me shpejtësi 30 km/h dhe 160 km/h.. 

Silde 2
LANE CONTROL – MBAJTËSI NË KORSI

Nëse makina del nga korsia me një shpejtësi më të madhe se 60 km/h, aktivizohet një sinjal vizual dhe zanor, duke ju paralajmëruar të korrigjoni drejtimin e lëvizjes. 

Silde 3
INTELLIGENT SPEED ASSIST – ASISTENCË INTELEGJENTE PËR SHPEJTËSI

Tipo Hatchback i ri dhe Karavan zbulojnë dhe njohin shenjat e trafikut dhe i shfaqin ato në ekranin e panelit të instrumenteve. Së bashku me kufizuesin e shpejtësisë, është gjithashtu e mundur të kufizohet shpejtësia në maksimumin e lejuar që lexohet nga sistemi i Njohjes së Shenjave të Trafikut.. 

Slide 4
ATTENTION ASSIST - SINJALIZUES PËR LODHJEN E SHOFERIT

Sistemi njeh shenjat e para të lodhjes së shoferit duke monitoruar lëvizjen e mjetit dhe i rekomandon shoferit të bëjë një pushim, nëpërmjet një sinjali zanor dhe vizual që do të shfaqet në panelin e instrumenteve, i cili zgjat deri në ndalimin e mjetit.

Slide 5
ACTIVE GRILL SHUTTER - MASKA E PARË AKTIVE

Sistemi siguron një udhëtim aerodinamik duke rregulluar marrjen e ajrit përmes një serie të tërë panelesh që aktivizohen në vetë maskën e përparme. Veprimi i tij garanton ngrohje më të shpejtë të motorit, ulje të zhurmës dhe mbrojtje më të madhe të radiatorit.

previous arrow
next arrow

PAKOT

Zbuloni se cila pako i përshtatet më mirë nevojave tuaja! Çdo pako është krijuar për të bërë Fiat Tipo-un tuaj të ri edhe më unik!  


PAKOJA  STYLE

Nëse stili është gjithçka për ju, kjo pako është përfekte për ju. Pra, hidhini një sy dhe zbuloni se si të kompletoni pamjen e Fiat Tipo tuaj.

Detaje kromi me hije

16’’ Rrota Alumini në formë diamanti
Pasqyrat e pamjes së pasme në ngjyrën e trupit
Dritat e përparme të mjegullës
Xhamat e errësuar
Shtrojë dyshemeje
Dritat e pasme LED

PAKOJA TECH

Nëse e doni teknologjinë, kjo pako është vetëm për ju. Teknologjia më e avancuar në një makinë të vetme Hatchback ose Karavan ekskluzivisht për ju. 

Radio me 10’‘ekran me prekje
Mbushës i telefonit mobil wireless
7’’ ekran me ngjyra në panelin e instrumenteve
Blind Spot Assist – Detektimi i këndit të verbër
Autonomous City Brake – Frenim autonom + radar
Adaptive cruise control
Senzorët e dritës dhe shiut

PAKO COMFORT

Nëse dëshironi rehati, kjo pako është për ju. Një dizajn unik që do ta bëjë çdo udhëtim tuajin edhe më të rehatshëm. 

Kamera e pasme e parkimit
Porta e pasme USB
Mbështetësja e krahut para dhe pas
Mbështetësja e tretë e kokës në ulëset e pasme
Rregullimi lumbal i ulëses së shoferit
Rregullimi i lartësisë së ulëses së pasagjerit
Pasqyrë e brendshme elektrokrome
Sensorë parkimi para dhe pas

TIPO CROSS

Për të pasur një shpirt të dedikuar për Cross, ju duhet të jeni të fortë dhe të guximshëm në të njëjtën kohë. Cross është versioni më ekskluziv dhe më i kompletuar i Fiat Tipo, maja e gamës që ndërthur komoditetin maksimal me teknologjinë, duke mos harruar veçoritë sportive..

 

FAMILJA ËSHTË FRYMËZIMI JONË

(RED) dhe Fiat, një bashkëpunim unik i krijuar për t’u përballur me urgjencat shëndetësore si pandemitë, në të cilat duke blerë një makinë nga familja Fiat (Tipo) RED, e bën këtë seri më etiken dhe më të veçantën. (RED) është një organizatë që mbështet veprimet emergjente gjatë ngjarjeve globale shëndetësore, të tilla si SIDA dhe COVID: sa herë që blihet një produkt (RED), aktivizohet një donacion për fondin global për të mbështetur një sërë shërbimesh si parandalimi, trajtimi. , këshillim, testim, edukim dhe ndihmë për komunitetet që kanë më shumë nevojë. Kjo është arsyeja pse ne iu bashkuam kësaj lëvizjeje me krenari dhe krijuam familjen (FIAT) RED: në mënyrë që çdo blerës të ndihet pjesë e këtij gjesti të veçantë*. Sediljet e Fiat (Tipo) RED Hatchback dhe Station Wagon janë bërë nga SEAQUAL® MARINE PLASTIC**, një lëndë e parë e qëndrueshme që ndjek organizimin SEAQUAL® INITIATIVE dhe merret nga mbetjet e mbledhura nga detet dhe oqeanet. Për më tepër, sediljet dhe timoni trajtohen me një substancë biocide me një efekt shumë efektiv (> 99,9% në momentin e trajtimit) kundër baktereve dhe kërpudhave, me mbrojtje afatgjatë. ***).

Fiat, Jeep dhe RAM janë zotuar, nëpërmjet dhe nëpërmjet partneritetit të tyre me (RED), të dhurojnë një minimum prej 4 milionë dollarësh për Fondin Global midis 2021 dhe 2023 për të ndihmuar në luftimin e urgjencave shëndetësore si COVID-19 dhe AIDS. Çdo automjet (FIAT) RED është një produkt (RED) dhe është pjesë e këtij angazhimi.

PËR NGASJE TË LUMTUR

INFORMIM DHE ARGËTIM 

Tek makinat e reja Fiat Tipo Hatchback dhe Karavan, teknologjia bie në sy. Radioja e re Uconnect™ me një ekran me prekje 7″ ju lejon të dëgjoni muzikë dhe të lidheni me pajisjet tuaja menjëherë dhe në një mënyrë të thjeshtë. Radioja e re Uconnect™ 5 me ekran 10” është e disponueshme si opsion. 

APPLE CARPLAY WIRELESS 

Lidheni iPhone tuaj me ekranin Uconnect™ 7” ose Uconnect™ 10” (opsionale) dhe kontrolloni Apple CarPlay pa përdorimin e kabllove, nëpërmjet komandave zanore (Siri) ose drejtpërdrejt nëpërmjet ekranit me prekje. Apple CarPlay, kur përdoret me valë, është mënyra më inteligjente dhe e besueshme për të përdorur iPhone në makinë: mund të merrni udhëzime, të bëni telefonata, të merrni dhe të dërgoni mesazhe, por gjithashtu të dëgjoni Apple Music, libra audio ose podcast, ndërkohë që jo shpërqendrimi nga drejtimi.

 
Klikoni këtu për parë pajisjet e përputhshme. https://www.apple.com/ios/carplay/

ANDROID AUTO WIRELESS

Fiat Tipo Hatchback i ri dhe Karavan janë gjithashtu të pajtueshëm me Android Auto™. Pasi telefoni juaj inteligjent të lidhet me makinën, ndërfaqja e përdoruesit shfaq aplikacionet tuaja në ekranin Uconnect™ 7″ ose 10″. Ju mund të menaxhoni muzikën dhe kontaktet tuaja dhe, falë Google Maps, mund të eksploroni hartat dhe kushtet e trafikut në kohë reale direkt nga ekrani me prekje dhe pa e shpërqendruar veten nga drejtimi.. 

Google, Google Play dhe Android Auto™ janë marka tregtare Google LLC.Klikoni këtu për parë pajisjet e përputhshme. 

MË SHUMË EFIÇENCË PËR MË SHUMË ARGËTIM

Gama e motorëve të Fiat Tipo Hatchback dhe Karavan është projektuar për të përballuar drejtimin e përditshëm dhe për t’ju ofruar performancën që ju nevojitet për të përjetuar një aventurë të vërtetë. Zgjidhni një makinë me një nga dy motorët dinamikë me naftë ose një motor benzine me performancë të lartë, ose HYBRID-in më të fundit, të pajisur me një motor turbo benzine 1.5 l dhe një motor elektrik 48 V.   

HYBRID
1,5 130 КС DCT E6.D

BENZINË
1,0 100 КС E6.D

DIESEL
1,6 130 КС E6.D

DIMENSIONET

 

Gjerësia (me pasqyra të palosura) : 1792 mm
Gjerësia (me pasqyra të hapura): 2002 mm
 Gjatësia : 4368 mm
 Lartësia : 1495mm
 Bagazhi: 440 dm³

 

Gjerësia (me pasqyra të palosura): 1792 mm
Gjerësia (me pasqyra të hapura): 2002 mm
 Gjatësia : 4571 mm
 Lartësia : 1514 mm
 Bagazhi: 550 dm³

DIZAJNI IKONIK FIAT 500